T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

"Bebek Dostu Sokağı" Açıldı

Güncelleme Tarihi: 08/10/2018

Merkez Osmangazi ilçesindeki Kent Meydanı'nda gün boyunca açık kalacak sokakta, aralarında hastanemizin de bulunduğu standlar kurularak, vatandaşlara broşür ve çeşitli hediyeler dağıtıldı, anne sütünün önemini anlatıldı.

Vali Yardımcısı Ergün Güngör, açılışta yaptığı konuşmada, Bursa'nın 2008 yılında "Bebek Dostu Altın İl" unvanı aldığını söyledi.

Bu proleri anne sütüne dikkati çekmek için yaptıklarını belirten Güngör, "Tüm birimlerimizle anne sütünün öneminin vurgulanması için çalışıyoruz. İnşallah gelecekte toplum anne sütünün ne kadar önemli olduğu konusunda daha bilinçli olacak." ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürü Özcan Akan da anne sütü konusunda toplumu daha fazla bilinçlendirmek istediklerini dile getirdi.

Akan, Bursa'nın bebek dostu bir il olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu:

"İlimizde bulunan hastaneler bebek dostu hastane. Bursa'da 25 hastanemiz bebek dostu hastane, 750 Aile Sağlık Birimi ise bebek dostu Aile Sağlığı Birimi konumundadır. Sırada sağlıklı yaşam merkezlerimiz var. Sırada yeni doğan bebek dostu projemiz var. Bugün de bebek dostu sokağı çalışmamız var. Buradaki amacımız anne sütüne dikkati çekmek ve anne sütü konusunda toplumu bilinçlendirmek. Anne sütü mucizevi bir besindir. Toplumumuz tarafından böyle bilinmesi lazım."


Haberin Fotoğrafları
1.jpeg2.jpeg3.jpeg
4.jpeg5.jpeg